Türkiye Cumhuriyeti

Atina Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Yunanistan Cumhurbaşkanı, Başbakanı Ve Dışişleri Bakanlığı'nın Dün Ankara'da Meydana Gelen Terör Saldırısı Nedeniyle Taziye Mesajları , 18.02.2016

Yunanistan Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Büyükelçi George Yennimatas dün akşam (17 Şubat) Büyükelçimiz Sayın Kerim Uras’ı telefonla arayarak Ankara’da meydana gelen terör saldırısının ayrıntıları hakkında bilgi almıştır.

Yennimatas, Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos adına aradığını ifadeyle, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve şahsında ulusumuza, en derin taziyelerinin ve dayanışma duygularının iletilmesi ricasında bulunmuş, aynı duyguları şahsen de dile getirdiğini belirtmiştir.

Ankara'daki terör saldırısının alçakça bir eylem olduğunu, sorumluların er geç adalete hesap vereceklerinden emin bulunduğunu, biran önce yakalanmalarını temenni ettiklerini ifade etmiştir.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras da dün gece Sayın Başbakanımızı arayarak Hükümeti ve Yunan halkı adına taziyelerini iletmiştir.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı ise sözkonusu terör saldırısına ilişkin olarak dün akşam twitter hesabı üzerinden paylaştığı taziye mesajında, "Ankara'daki patlamada hayatını kaybedenler için komşularıyla birlikte yas tuttuklarını, bu hain terörist saldırıyı, mümkün olan en kuvvetli ifadelerle kınadıklarını" belirtmiştir.